What's happening?

Modern Overlay
Strefa interesów

Strefa interesów

Zobacz to, czego nie widać.Dec. 15, 2023Poland105 Min.PG-13
Twoja ocena: 0
6 1 głos

Opis

Gdzie obejrzeć cały film Strefa interesów online?

„Strefa Interesów” to film, który przenosi widza w niezwykle skomplikowaną rzeczywistość, gdzie idylliczne życie rodziny mieszkającej w przestronnym domu przeplata się z mroczną historią komendanta obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Reżyser Jonathan Glazer oraz scenarzysta tej produkcji, również Jonathan Glazer, kreują dramatyczne obrazy, które zmuszają do refleksji nad naturą ludzką, moralnością oraz pamięcią historyczną.

W centrum historii znajduje się Rudolf Höss (w tej roli Christian Friedel), który jako komendant obozu koncentracyjnego jest odpowiedzialny za niezliczone cierpienia i śmierć wielu ludzi. Jednakże poza mrocznymi murami obozu, Rudolf wraz ze swoją żoną Hedwig (Sandra Hüller) oraz dziećmi próbuje prowadzić pozornie normalne życie, odizolowane od swojej pracy i jej konsekwencji. Ich dom jest oazą spokoju, gdzie celebrują rodzinne obiady i marzą o beztroskich wakacjach we Włoszech. Jednakże nawet w tej pozornej normalności czai się coś mrocznego, coś, co nie pozwala zapomnieć o prawdziwej tożsamości Rudolfa.

Strefa interesów cały film online

Glazer wykreował film jako mieszankę dramatu i wojennego thrilleru, który nie tylko pokazuje życie komendanta obozu, ale także analizuje psychologiczne skutki jego działań na jego własną rodzinę. Reżyser umiejętnie balansuje między światem zewnętrznym a wewnętrznym, pokazując jak Rudolf stara się zachować pozory normalności, choć w głębi duszy musi zmagać się z własnym sumieniem i pamięcią.

Warto zauważyć, że film porusza trudne tematy, które są nadal aktualne w dzisiejszym społeczeństwie. Zagłada ludności żydowskiej w czasie II wojny światowej to jedno z najbardziej tragicznych wydarzeń w historii ludzkości, a postać Rudolfa Hössa symbolizuje ciemną stronę ludzkiej natury oraz brak moralności w obliczu potworności wojny i ludobójstwa.

Strefa interesów CDA

Produkcja „Strefa Interesów” została zrealizowana przez międzynarodowy zespół, co dodatkowo podkreśla jej uniwersalność i znaczenie na skalę światową. Współpraca między Wielką Brytanią, Polską i USA pozwoliła na stworzenie filmu, który może dotrzeć do widzów z różnych kultur i tła historycznego.

Premiera filmu miała miejsce 19 maja 2023 roku, zyskując uznanie na festiwalach filmowych oraz wśród krytyków. Jednak polska premiera kinowa odbyła się dopiero 8 marca 2024 roku, co sprawiło, że film stał się tematem dyskusji nie tylko w kręgach filmowych, ale także wśród szerokiej publiczności.

„Strefa Interesów” to niezwykle ważna produkcja, która nie tylko porusza trudne tematy historyczne, ale także zmusza do refleksji nad naturą człowieka i jego zdolnością do zła. Dzięki świetnym aktorskim kreacjom oraz przemyślanemu scenariuszowi, film staje się niezapomnianym doświadczeniem kinowym, które zostaje z widzem na długo po zakończeniu seansu.

Strefa interesów
Strefa interesów
Strefa interesów
Strefa interesów
Strefa interesów
Strefa interesów
Strefa interesów
Strefa interesów
Strefa interesów
Strefa interesów
Oryginalny tytuł The Zone of Interest
Ocena IMDb 7.9 16,459 głosów
Ocena TMDb 7.3 258 głosów

Reżyser

Obsada

Christian Friedel isRudolf Höss
Rudolf Höss
Sandra Hüller isHedwig Höss
Hedwig Höss
Johann Karthaus isClaus Höss
Claus Höss
Luis Noah Witte isHans Höss
Hans Höss
Nele Ahrensmeier isInge-Brigit Höss
Inge-Brigit Höss
Lilli Falk isHeideraud Höss
Heideraud Höss
Anastazja Drobniak isAnnagret Höss
Annagret Höss
Cecylia Pekala isAnnagret Höss
Annagret Höss
Kalman Wilson isAnnagret Höss
Annagret Höss
Medusa Knopf isElfriede
Elfriede
Udostępniono0

Podobne tytuły

Saltburn
Obsesja
Magic Mike: Ostatni taniec
Dziwne ścieżki życia
Ukryta sieć
The Royal Hotel
Anatomia upadku
Vincent musi umrzeć
Filip
Holy Spider
Kiedy stopi się lód
Koliber