What's happening?

Modern Overlay
Anselm

Anselm

Oct. 12, 2023France93 Min.Not Rated
Twoja ocena: 0
8 1 głos

Opis

Gdzie obejrzeć cały film Anselm online?

W 17 maja 2023 roku na festiwalu filmowym w Cannes światło dzienne ujrzał film „Anselm”, stworzony przez wybitnego reżysera Wima Wendersa. Ten biograficzno-dokumentalny obraz to nie tylko portret niemieckiego artysty Anselma Kiefera, ale także niezwykła podróż w głąb jego twórczości i umysłu. Wenders, znany z takich produkcji jak „Pin”, postanowił przedstawić widzom kolejne niezwykłe, immersyjne doświadczenie filmowe.

„Anselm” to nie klasyczny dokument z „gadającymi głowami”. Zamiast tego, film Wendersa jest jak wielkoformatowe rzeźby samego Kiefara – monumentalny, ale jednocześnie nie porzuca ludzkiej perspektywy. To nie tylko sucha prezentacja faktów, lecz pełnokrwisty portret artysty i jego dzieł.

Anselm CDA

Głównym celem tego filmu jest przedstawienie widzom świata Anselma Kiefara, jego inspiracji, walki i pasji. Poprzez fabularyzowane sceny, materiały archiwalne oraz zrealizowane w 3D ujęcia z gigantycznej pracowni artysty, widzowie mają okazję wejść do jego świata i zrozumieć jego wewnętrzne motywacje.

Wenders w swoim filmie eksploruje nie tylko życie samego artysty, ale również kontekst historyczny i kulturowy, w którym Kiefer tworzył swoje monumentalne dzieła. Widzowie są zaproszeni do zanurzenia się w atmosferę powojennej Europy, doświadczając zbiorowej amnezji, z którą konfrontował się Anselm Kiefer.

Anselm cały film online

Nie sposób nie docenić pracy reżyserskiej Wendersa, który z ogromną wrażliwością i empatią podszedł do tematu. Jego film nie jest jedynie dokumentem biograficznym, ale także głęboką refleksją nad naturą sztuki i jej miejsca w społeczeństwie.

Produkcja „Anselm” odbyła się przy współpracy trzech krajów: Niemiec, Francji i Włoch. To międzynarodowe przedsięwzięcie, które potwierdza uniwersalność przesłania twórczości Anselma Kiefara oraz jej znaczenie dla kultury europejskiej.

Anselm 2023

Premiera filmu w Polsce miała miejsce 19 kwietnia 2024 roku, zapewniając polskiej publiczności możliwość doświadczenia tej wyjątkowej produkcji na wielkim ekranie. Mimo że „Anselm” otrzymał tylko jedną nominację, to bez wątpienia jest to film, który pozostawi ślad w historii kina dokumentalnego i biograficznego.

Wim Wenders kolejny raz udowadnia swoje niekwestionowane zdolności jako reżyser, zapewniając widzom niezapomniane, głęboko emocjonalne doświadczenie filmowe. „Anselm” to nie tylko historia jednego człowieka, ale również podróż w głąb ludzkiej duszy i niezgłębionych tajemnic sztuki.

Anselm
Anselm
Anselm
Anselm
Anselm
Anselm
Anselm
Anselm
Oryginalny tytuł Anselm – Das Rauschen der Zeit
Ocena IMDb 7.3 931 głosów
Ocena TMDb 7.2 16 głosów

Reżyser

Wim Wenders
Reżyser

Obsada

Anton Wenders isAnselm (Boy)
Anselm (Boy)
Daniel Kiefer isAnselm (Young)
Anselm (Young)
Udostępniono0

Podobne tytuły

Skąd dokąd
Pieśni wielorybów
Cztery córki
Siostrzeństwo świętej sauny
Powołany 2
Orlando – moja polityczna biografia
Budda. Dzieciak ’98
Fenomen
Pianoforte
Vika!
20 dni w Mariupolu