What's happening?

Modern Overlay
Jedno życie

Jedno życie

Sep. 09, 2023United Kingdom109 Min.PG
Twoja ocena: 0
8 1 głos

Opis

Gdzie obejrzeć cały film Jedno życie online?

W roku 1938 świat znajdował się na progu największej tragedii w historii ludzkości. Niemcy nazistowskie pod przywództwem Hitlera szykowały się do inwazji na Czechosłowację, a tysiące rodzin uciekających przed zagładą w Niemczech i Austrii znalazło schronienie w Pradze. To właśnie w tym niezwykłym momencie historii rozgrywa się film „Jedno życie”, którego premiera światowa miała miejsce 9 września 2023 roku, by w końcu dotrzeć do polskich kin 31 maja 2024 roku.

Reżyser James Hawes oraz scenarzyści Lucinda Coxon i Nick Drake przenoszą widzów w świat lat 30. XX wieku, gdzie młody Brytyjczyk Nicholas Winton, wcielony przez utalentowanego aktora, staje w obliczu dramatycznej rzeczywistości. Podczas wizyty w Pradze odkrywa, że tysiące uchodźców żyje tu w skrajnie trudnych warunkach, z dala od domu, często bez dachu nad głową i podstawowych środków do życia. Niemiecka inwazja wydaje się być tylko kwestią czasu, a los uchodźców jest już przesądzony.

Jedno życie CDA

Nicholas Winton, głęboko poruszony losem tych ludzi, postanawia podjąć desperacką decyzję – zorganizować transporty dzieci do bezpiecznego schronienia w Anglii. Wraz z grupą oddanych współpracowników rusza na ratunek, stawiając wszystko na jedną kartę, by ocalić jak najwięcej istnień ludzkich. To heroiczne przedsięwzięcie, odznaczone nie tylko odwagą, lecz także bezgranicznym altruizmem, staje się głównym motywem filmu „Jedno życie”.

Gatunkowo produkcja ta mieszcząca się w ramach biograficznego dramatu wojennego, nie tylko przedstawia autentyczne wydarzenia historyczne, ale także ukazuje siłę ludzkiego ducha w obliczu największych zagrożeń. Występy aktorskie, połączone z misterną reżyserią, sprawiają, że widzowie przechodzą przez prawdziwą emocjonalną podróż, współczując bohaterom w ich heroicznym wysiłku.

Jedno życie cały film online

Nie można również pominąć epilogu, który stanowi nieoczekiwane zakończenie tej historii. Po 40 latach Nicholas Winton wciąż powraca wspomnieniami do tamtych dni, zadając sobie pytania o los ocalonych i obwiniając się za to, że nie udało mu się ocalić wszystkich. Jednak los przynosi nieoczekiwany zwrot, rzucając światło na dalsze losy bohatera i tych, którym udało się uratować.

Film „Jedno życie” nie tylko porusza, ale także inspiruje do refleksji nad ludzką naturą, bohaterstwem i poświęceniem. To hołd dla tych, którzy w najtrudniejszych czasach potrafili zachować człowieczeństwo i nadzieję na lepszą przyszłość. Choć film otrzymał tylko jedną nominację, to jego wartość artystyczna i przesłanie przekraczają wszelkie granice, pozostawiając widza z głębokim wrażeniem i chęcią do dalszej refleksji.

Jedno życie
Jedno życie
Jedno życie
Jedno życie
Jedno życie
Jedno życie
Jedno życie
Jedno życie
Jedno życie
Jedno życie
Oryginalny tytuł One Life
Ocena IMDb 7.6 10,453 głosów
Ocena TMDb 7.708 207 głosów

Reżyser

James Hawes
Reżyser

Obsada

Anthony Hopkins isNicholas Winton
Nicholas Winton
Johnny Flynn isNicholas Winton (young)
Nicholas Winton (young)
Jonathan Pryce isMartin Blake
Martin Blake
Romola Garai isDoreen Warriner
Doreen Warriner
Lena Olin isGrete Winton
Grete Winton
Samantha Spiro isEsther Rantzen
Esther Rantzen
Marthe Keller isBetty Maxwell
Betty Maxwell
Udostępniono0

Podobne tytuły

Bracia ze stali
How to Have Sex
Królowa chaosu
Chleb i sól
Dziewczyna influencera
Ultima Thule
Reality
Perfect Days
Air
W trójkącie
Zielona granica
Creed III