What's happening?

Modern Overlay
Oppenheimer

Oppenheimer

Świat zmienił się na zawsze.Jul. 19, 2023United Kingdom181 Min.R
Twoja ocena: 0
9 1 głos

Opis

Gdzie obejrzeć cały film Oppenheimer online?

Film „Oppenheimer”, wyreżyserowany przez Christophera Nolana i oparty na własnym scenariuszu, przenosi widzów w czas II wojny światowej, prezentując nie tylko wyjątkową historię człowieka, ale także epokowy moment w dziejach ludzkości. Premiera światowa miała miejsce 19 lipca 2023 roku, zaś polska premiera kinowa odbyła się 21 lipca 2023 roku.

Opowieść skupia się na postaci J. Roberta Oppenheimera, jednego z najbardziej wpływowych fizyków XX wieku. W czasie II wojny światowej Oppenheimer pełnił funkcję dyrektora programu rozwoju broni jądrowej „Manhattan”, co stało się punktem wyjścia dla filmowej narracji. Widzowie mają okazję zgłębić zarówno jego naukowe osiągnięcia, jak i moralne dylematy, które towarzyszyły mu podczas pracy nad projektem, mającym zakończyć się stworzeniem bomby atomowej.

Oppenheimer CDA

Poza działalnością związaną z bronią atomową, Oppenheimer osiągnął wiele w innych obszarach fizyki. Jego badania nad czarnymi dziurami oraz promieniowaniem kosmicznym przyniosły mu uznanie nie tylko w kręgach naukowych, ale także stały się inspiracją dla kolejnych pokoleń badaczy. Po zakończeniu II wojny światowej Oppenheimer poświęcił resztę życia na działalność na rzecz ograniczania rozprzestrzeniania się broni jądrowej, stając się jednym z symboli pacyfizmu i sprzeciwu wobec zagrożenia nuklearnego.

Jego życie prywatne oraz publiczne zostało przedstawione przez Nolana w sposób fascynujący i pełen emocji. Widzowie będą mogli śledzić zarówno triumfy, jak i dramaty, jakie towarzyszyły Oppenheimerowi na drodze do osiągnięcia swoich celów naukowych oraz moralnych.

Oppenheimer cały film online

W filmie „Oppenheimer” pojawiają się również wątki polityczne, ukazujące napiętą atmosferę zimnowojenną oraz reperkusje, jakie spotkały Oppenheimera po zakończeniu II wojny światowej. Oskarżany przez amerykański rząd i służby o powiązania z ruchem komunistycznym oraz działalność szpiegowską, został pozbawiony dostępu do tajnych dokumentów w latach 50. Dopiero polityczna rehabilitacja dokonana przez prezydenta Kennedy’ego przywróciła mu część jego reputacji.

Produkcja filmu „Oppenheimer” połączyła talenty amerykańskiego i brytyjskiego przemysłu filmowego. Reżyseria i scenariusz powierzono samemu Christopherowi Nolanowi, znanemu z innowacyjnych podejść do narracji oraz wizualnego stylu. Dzięki staraniom całej ekipy filmowej udało się oddać nie tylko historyczne konteksty, ale także emocje i dylematy, jakie towarzyszyły głównemu bohaterowi w jego fascynującej podróży przez życie.

Oppenheimer 2023

Warto podkreślić, że gatunek filmu „Oppenheimer” oscyluje pomiędzy biografią a dramatem, co pozwala na kompleksowe podejście do postaci głównego bohatera oraz ukazanie wielowymiarowości jego osobowości.

Premiera filmu przyciągnęła uwagę zarówno miłośników kina, jak i tych, którzy interesują się historią nauki i polityki. „Oppenheimer” nie tylko bawi i wzrusza, ale także skłania do refleksji nad wielkimi wyborami, jakie stawia przed człowiekiem historia. Dzięki starannie skonstruowanej fabule, świetnym aktorstwie oraz doskonałej reżyserii, film ten stanowi niezapomniane widowisko, które zostanie w pamięci widza na długo po zakończeniu seansu.

Oppenheimer
Oppenheimer
Oppenheimer
Oppenheimer
Oppenheimer
Oppenheimer
Oppenheimer
Oppenheimer
Oppenheimer
Oppenheimer
Oryginalny tytuł Oppenheimer
Ocena IMDb 8.3 682,830 głosów
Ocena TMDb 8.113 7,222 głosów

Reżyser

Obsada

Cillian Murphy isJ. Robert Oppenheimer
J. Robert Oppenheimer
Emily Blunt isKitty Oppenheimer
Kitty Oppenheimer
Matt Damon isLeslie Groves
Leslie Groves
Robert Downey Jr. isLewis Strauss
Lewis Strauss
Florence Pugh isJean Tatlock
Jean Tatlock
Josh Hartnett isErnest Lawrence
Ernest Lawrence
Casey Affleck isBoris Pash
Boris Pash
Rami Malek isDavid Hill
David Hill
Kenneth Branagh isNiels Bohr
Niels Bohr
Benny Safdie isEdward Teller
Edward Teller
Udostępniono0

Podobne tytuły

Pokój nauczycielski
Czas krwawego księżyca
Powstaniec 1863
20 000 gatunków pszczół
Kobieta z…
Blisko
Perfect Days
Matka Teresa i ja
Creed III
Filip
Obsesja
Powołany 2