What's happening?

Modern Overlay
Święty

Święty

Kradzież, która wstrząsnęła PolskąMar. 24, 2023Poland105 Min.Not Rated
Twoja ocena: 0
8 1 głos

Opis

Gdzie obejrzeć cały film Święty online?

Film „Święty” w reżyserii Sebastiana Buttny’ego zadebiutował w kinach 24 marca 2023 roku. Produkcja, będąca koprodukcją polsko-węgierską, przyniosła widzom tajemniczą historię osadzoną w Polsce lat 80. Film otrzymał jedną nominację i zdobył uznanie zarówno wśród krytyków, jak i widzów.

Święty CDA

Głównym bohaterem filmu jest porucznik milicji, grany przez Mateusza Kościukiewicza. Jego zadaniem jest prowadzenie śledztwa w sprawie kradzieży symbolu kultu z Katedry Gnieźnieńskiej – srebrnej figury Świętego Wojciecha, wyrzeźbionej w barokowym stylu. Kradzież miała miejsce wiosną 1986 roku i wywołała duże poruszenie wśród duchownych oraz społeczeństwa.

Porucznik milicji postanowił nawiązać współpracę z duchownymi odpowiedzialnymi za zarządzanie Katedrą Gnieźnieńską. Choć obie strony łączyło pragnienie odzyskania skradzionej rzeźby, ich współpraca okazała się niezwykle trudna. W tamtym czasie stosunki między Kościołem a państwem były bardzo napięte, co znacząco utrudniało prowadzenie śledztwa.

Święty Vider

Film „Święty” w doskonały sposób oddaje atmosferę lat 80. w Polsce, pełnych politycznych napięć i społecznych niepokojów. Akcja toczy się niecałe dwa lata po śmierci księdza Jerzego Popiełuszki, co dodaje kontekstowi filmu dodatkowego wymiaru. Okoliczności kradzieży figury Świętego Wojciecha były niejasne, a sprawa wzbudziła podejrzenia o możliwe działania sił, które pragnęły utrudnić rozwiązanie zagadki.

Reżyser Sebastian Buttny znakomicie wykreował postacie, które musiały zmierzyć się z wyzwaniami ówczesnych czasów. Mateusz Kościukiewicz w roli porucznika milicji wykazał się nie tylko doskonałą grą aktorską, ale także umiejętnością oddania wewnętrznego konfliktu swojego bohatera, który balansował między lojalnością wobec państwa a poszukiwaniem prawdy.

Święty 2023

Film „Święty” zachwyca nie tylko intrygującą fabułą, ale także wizualnym podejściem do tematu. Widzowie mogą podziwiać piękno barokowej architektury Katedry Gnieźnieńskiej, które kontrastuje z ponurą atmosferą towarzyszącą kradzieży i śledztwu. Produkcja ta jest prawdziwą ucztą dla miłośników kryminałów i dramatów historycznych.

Podsumowując, „Święty” to film, który łączy w sobie elementy kryminału, dramatu i historii, oferując widzom niezwykłe doświadczenie. Opowieść o kradzieży figury Świętego Wojciecha z Katedry Gnieźnieńskiej przenosi nas w czasy pełne trudności, a jednocześnie zapewnia niezapomnianą podróż do przeszłości. Dzięki mistrzowskiej reżyserii Sebastiana Buttny’ego i świetnej grze aktorskiej „Święty” z pewnością na długo pozostanie w pamięci widzów.

Święty
Święty
Święty
Święty
Święty
Święty
Święty
Święty
Święty
Święty
Oryginalny tytuł Święty
Ocena IMDb 4.9 132 głosów
Ocena TMDb 5.5 4 głosów

Reżyser

Obsada

Lena Góra isJola Baran
Jola Baran
Michał Włodarczyk isGrzesiek Leszczyński
Grzesiek Leszczyński
Dobromir Dymecki isMarian Porębski
Marian Porębski
Leszek Lichota ispriest Stefan
priest Stefan
Andrzej Musiał iscaptain Karski
captain Karski
Jacek Król ischief Dariusz
chief Dariusz
Michal Darewski isPiotr Zarębski
Piotr Zarębski
Tomasz Tyndyk isZbigniew Dracz
Zbigniew Dracz
Ozanna Jarczewska isAisza Leszczyńska
Aisza Leszczyńska
Udostępniono0

Podobne tytuły

John Wick 4
Żegnajcie laleczki
Lupin Trzeci: Zamek Cagliostro
Duchy w Wenecji
Szybcy i wściekli 10
Bez litości 3. Ostatni rozdział
Wyrwa
Nieobliczalna
Bad Boys: Ride or Die
Kokainowy miś
Dogman
Czas krwawego księżyca