What's happening?

Modern Overlay
W gorsecie

W gorsecie

Jul. 07, 2022Austria114 Min.Not Rated
Twoja ocena: 0
8 1 głos

Opis

Gdzie obejrzeć cały film W gorsecie online?

Cesarzowa Sisi, ikona wiedeńskiej historii, stała się niezaprzeczalną atrakcją turystyczną, której twarz zdobi niezliczone pamiątki. Jej legenda rozwija się w oparciu o klasyczną trylogię filmową z udziałem Romy Schneider, która co Święta goszczona jest w austriackiej telewizji. Jednakże, reżyserka Marie Kreutzer postanowiła spojrzeć na życie Sisi z innej perspektywy, przenosząc nas w czasie do momentu, gdy słynna monarchini kończyła 40 lat i zaczynała być postrzegana przez pryzmat swojego wieku, nie tylko swoich dokonań czy aspiracji.

Film „W gorsecie”, wyreżyserowany przez Marie Kreutzer, to biograficzny dramat historyczny, który wnikliwie eksploruje życie Cesarzowej Sisi. Kreutzer, która także odpowiada za scenariusz, odważnie opowiada historię tej wyjątkowej postaci, kładąc nacisk na jej dążenie do uniknięcia sztywnych oczekiwań narzuconych przez społeczeństwo oraz pragnienie zabezpieczenia swojego dziedzictwa.

W gorsecie 2022

Akcja filmu rozgrywa się w Austrii, Francji, Niemczech oraz Luksemburgu, co dodaje mu międzynarodowego charakteru. Premiera światowa miała miejsce 20 maja 2022 roku, natomiast polska publiczność miała okazję zobaczyć ten wyjątkowy obraz dopiero 10 marca 2023 roku, gdy film trafił na ekrany kin.

Głównym tematem „W gorsecie” jest życie Sisi jako dojrzałej kobiety, która stara się znaleźć swoje miejsce w świecie, niezależnie od sztywnych konwenansów panujących w ówczesnym społeczeństwie. Kreutzer prezentuje naszym oczom bohaterkę, która nie chce być jedynie ozdobą na dworze cesarskim, ale pragnie być rozumiana i szanowana za swoje własne wartości oraz pragnienia.

W gorsecie CDA

Jednym z najbardziej intrygujących aspektów filmu jest jego skupienie na Sisi w momencie, gdy staje się bardziej świadoma swojego wieku. To nie jest opowieść o młodej i niedoświadczonej dziewczynie, która wstępuje na cesarski tron, ale o dojrzałej kobiecie, która musi stawić czoła nowym wyzwaniom i oczekiwaniom.

Marie Kreutzer z sukcesem odtwarza epokę, w której rozgrywa się akcja filmu, przywracając do życia zabytkowe pałace, eleganckie stroje oraz rozmach cesarskiego dworu. Jednocześnie jednak, reżyserka unika pułapek przesadzonej romantyzacji, prezentując nam realistyczny obraz życia na dworze i trudności związane z byciem częścią monarchii.

W gorsecie cały film online

Świetna gra aktorska oraz dbałość o szczegóły historyczne sprawiają, że „W gorsecie” staje się nie tylko opowieścią o jednej z najbardziej fascynujących postaci w historii, ale także głębokim portretem epoki i społeczeństwa, w którym żyła. Dzięki temu filmowi możemy lepiej zrozumieć nie tylko życie samej Sisi, ale także otaczający ją świat.

Podsumowując, „W gorsecie” to niezwykle interesujący film biograficzny, który rzuca nowe światło na życie Cesarzowej Sisi, ukazując ją jako kobietę zmagającą się ze swoimi własnymi demonami oraz otaczającymi ją oczekiwaniami społecznymi. Dla miłośników historii oraz kinematografii jest to produkcja, którą warto zobaczyć, aby poznać tę fascynującą postać w nowym, głębszym świetle.

W gorsecie
W gorsecie
W gorsecie
W gorsecie
W gorsecie
W gorsecie
W gorsecie
W gorsecie
W gorsecie
Oryginalny tytuł Corsage
Ocena IMDb 6.6 9,613 głosów
Ocena TMDb 6.311 177 głosów

Reżyser

Obsada

Vicky Krieps isEmpress Elisabeth
Empress Elisabeth
Katharina Lorenz isMarie Festetics
Marie Festetics
Jeanne Werner isIda Ferenczy
Ida Ferenczy
Alma Hasun isFanny Feifalik
Fanny Feifalik
Finnegan Oldfield isLouis Le Prince
Louis Le Prince
Manuel Rubey isLudwig II
Ludwig II
Colin Morgan isBay Middleton
Bay Middleton
Tamás Lengyel isGyula Andrássy
Gyula Andrássy
Udostępniono0

Podobne tytuły

Pamięć
Dobra osoba
Powstaniec 1863
Zielona granica
La chimera
Cztery córki
Gran Turismo
20 dni w Mariupolu
Tetris
Znachor
Czerwone maki
Pokój nauczycielski