What's happening?

Modern Overlay
Amerykańska fikcja

Amerykańska fikcja

Nov. 10, 2023USA117 Min.R
Twoja ocena: 0
8 1 głos

Opis

Gdzie obejrzeć cały film Amerykańska fikcja online?

„Amerykańska fikcja” to film, który przenosi nas w świat literackiego geniuszu, Theloniousa „Monka” Ellisona, w wyjątkowej interpretacji aktorskiej Jeffrey’a Wrighta. Monk jest nie tylko cenionym profesorem literatury angielskiej, ale także uznanym autorem. Jednakże, mimo swojego talentu, jego najnowsza powieść zostaje odrzucona przez wydawców, którzy zarzucają mu brak „czarności” w jego twórczości.

Amerykańska fikcja CDA

Wchodzimy w świat Monk’a podczas bostońskiego festiwalu literackiego, gdzie jego obecność nie przyciąga tłumów, a całe show zostaje skradzione przez bestseller „We’s Lives In Da Ghetto” – klasyczną historię o nędzy czarnoskórej społeczności. Zraniony i zainspirowany, Monk postanawia pokazać wydawcom, na co naprawdę go stać.

Amerykańska fikcja cały film online

W nocy, pod wpływem złośliwości, Monk tworzy pod pseudonimem zupełnie nową powieść, która wypełniona jest wszystkimi „czarnymi” stereotypami, jakie tylko można sobie wyobrazić. Dzieło to natychmiast znajduje uznanie dużego wydawcy, który oferuje Monk’owi intratny kontrakt. Monk, teraz uwięziony w własnym kłamstwie, musi stawić czoła konsekwencjom stworzenia potwora, który sam wykreował.

Reżyserią i scenariuszem „Amerykańskiej fikcji” zajmuje się utalentowany Cord Jefferson, który w mistrzowski sposób przedstawia nam historię Monk’a, jego geniuszu, ale także jego wątpliwości i walki z przeciwnościami losu. Film, będący połączeniem dramatu i komedii, przenosi nas w emocjonalną podróż przez świat literackich ambicji i moralnych dylematów.

Amerykańska fikcja 2023

Produkcja tego filmu to prawdziwie amerykańskie przedsięwzięcie, które zostało przyjęte przez publiczność na całym świecie. Premiera „Amerykańskiej fikcji” odbyła się 9 września 2023 roku, zdobywając uznanie zarówno krytyków, jak i widzów. To dzieło, poprzez swoją głębię i inteligentne podejście do tematu, zapewne na zawsze pozostanie istotną częścią dziedzictwa kinematografii amerykańskiej.

Amerykańska fikcja
Amerykańska fikcja
Amerykańska fikcja
Amerykańska fikcja
Amerykańska fikcja
Amerykańska fikcja
Amerykańska fikcja
Amerykańska fikcja
Amerykańska fikcja
Amerykańska fikcja
Oryginalny tytuł American Fiction
Ocena IMDb 7.6 55,863 głosów
Ocena TMDb 7.3 567 głosów

Reżyser

Obsada

Jeffrey Wright isThelonious 'Monk' Ellison
Thelonious 'Monk' Ellison
Leslie Uggams isAgnes Ellison
Agnes Ellison
Sterling K. Brown isClifford Ellison
Clifford Ellison
Joseph Marrella isMatthew Wilson
Matthew Wilson
Udostępniono0

Podobne tytuły

Wojownicze żółwie ninja: Zmutowany chaos
Tyle co nic
La chimera
Test na teściów
Heaven in Hell
20 000 gatunków pszczół
Saltburn
Back to Black. Historia Amy Winehouse
Mój sąsiad Adolf
Mój pies Artur
Mój brat robot
Baby boom, czyli Kogel Mogel 5