What's happening?

Modern Overlay
Tata

Tata

Feb. 17, 2023Poland110 Min.Not Rated
Twoja ocena: 0
9 1 głos

Opis

Gdzie obejrzeć cały film Tata online?

„Bohaterem fabularnego debiutu Anny Maliszewskiej jest Michał (w tej roli Eryk Lubos), kierowca tira i ojciec samotnie wychowujący córkę Miśkę. Długie godziny za kółkiem, samotność oraz brak stabilizacji spowodowany ciągłym życiem w drodze to dla niego chleb powszedni. Kiedy bohater był w trasie, dziewczynką opiekowała się jego ukraińska sąsiadka. Wnuczka kobiety, Lenka, i Miśka były wręcz nierozłączne, spędzając ze sobą mnóstwo czasu. Gdy niania nagle umarła, przed Michałem stanęła trudna decyzja i nie lada wyzwanie. Zdesperowany bohater zdecydował się zabrać dziewczynki ze sobą w trasę. Wyjazd z niespodziewanymi towarzyszkami podróży sprawił, że w końcu przestał on uciekać przed swoimi demonami i odkrył, co w jego życiu było tak naprawdę najważniejsze.”

Tata CDA

„Tata” to połączenie ciepłego kina familijnego z niebanalnym kinem drogi. W filmie tym znalazło się miejsce na humor, ale również i wzruszenie. Maliszewska z dużym wyczuciem dotknęła w nim problemów związanych z odpowiedzialnym rodzicielstwem, przyspieszonym dojrzewaniem, siostrzeństwem oraz relacjami polsko-ukraińskimi. Na uwagę zasługują nie tylko rola dorastającego do ojcostwa Eryka Lubosa, ale również wcielających się w postaci dziewczynek Klaudii Kurak oraz Poliny Gromovej.”

Tata cały film online

Film został wyreżyserowany przez Annę Maliszewską, która również współtworzyła scenariusz razem z Przemysławem Chruścielewskim. To debiut fabularny reżyserki, który odniósł sukces zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Gatunkiem filmu jest dramat, jednakże wplecione w fabułę elementy humoru oraz emocjonalnej głębi sprawiają, że „Tata” jest kinem pełnym życia i refleksji.

Produkcja filmowa odbyła się we współpracy między Ukrainą a Polską, co dodaje produkcji międzynarodowego wymiaru i otwiera ją na różnorodność kulturową.

Tata 2023

Premiera światowa miała miejsce 12 września 2022 roku, zaś polska premiera kinowa odbyła się 24 lutego 2023 roku. Film spotkał się z bardzo pozytywnym przyjęciem zarówno przez widzów, jak i krytyków, co potwierdzają liczne nagrody i nominacje, jakie zdobył. „Tata” otrzymał łącznie 5 nagród oraz 5 nominacji, co świadczy o jego wyjątkowej jakości i walorach artystycznych.

Warto również zwrócić uwagę na udział aktorski Klaudii Kurak oraz Poliny Gromovej, które wcielając się w postaci dziewcząt, wniosły do filmu autentyczność i naturalność.

Podsumowując, „Tata” to nie tylko poruszająca historia o samotnym ojcu i jego relacji z córką, ale także uniwersalna opowieść o poszukiwaniu sensu życia i odnalezieniu wartości w najmniej spodziewanych miejscach. Film ten z pewnością pozostanie w pamięci widzów na długo po zakończeniu seansu, inspirując do refleksji nad własnymi relacjami rodzinymi i wartościami życiowymi.

Oryginalny tytuł Tata
Ocena IMDb 6.6 99 głosów
Ocena TMDb 7.4 4 głosów
Udostępniono0

Podobne tytuły

Ferrari
Piękna katastrofa 2
Kickboxer: Odwet
Babilon
Kickboxer 4
Połówki
Imperium światła
Żegnajcie laleczki
Porwany
Niewierni w Paryżu
Nagle
Pies i Robot