What's happening?

Modern Overlay
Przysięga Ireny

Przysięga Ireny

Apr. 15, 2024Canada121 Min.R
Twoja ocena: 0
7 1 głos

Opis

Gdzie obejrzeć cały film Przysięga Ireny online?

W głębokim cieniu II wojny światowej rozgrywa się niezwykła historia, ukazana w filmie „Przysięga Ireny”, który swoją światową premierę miał 10 września 2023 roku. Ten poruszający dramat przedstawia losy 19-letniej Ireny, wspaniale odgrywanej przez Sophie Nélisse, która w okrucieństwie wojny traci kontakt z rodziną i zostaje zmuszona do niewolniczej pracy w niemieckiej fabryce amunicji.

Reżyserem tego przejmującego obrazu jest Louise Archambault, a scenariusz stworzył Dan Gordon. Produkcja filmu to efekt współpracy między Kanadą a Polską, co dodaje mu niezwykłego klimatu i autentyczności.

Przysięga Ireny CDA

W wojennym chaosie los Ireny radykalnie się zmienia, gdy na jej drodze pojawia się major SS Rugemer, wspaniale wcielony przez Dougray’a Scotta. Fascynacja rezolutną postawą Ireny sprawia, że mężczyzna awansuje ją w strukturze fabryki, dając jej nowe obowiązki i większą odpowiedzialność. Irena staje na czele szwalni, gdzie pracują Żydzi, których postanawia ocalić przed groźbą likwidacji getta.

Bohaterka podsłuchuje rozmowy Niemców i dowiaduje się o planach zagłady jej podopiecznych. W obliczu niebezpieczeństwa Irena podejmuje desperacką decyzję – ukrywa Żydów w posiadłości Rugemera, wykorzystując jego zaufanie i pozycję jako gosposi. Jednak konspiracja nie trwa długo, gdyż Rugemer odkrywa jej tajemnicę i stawia jej trudne do zaakceptowania ultimatum.

Przysięga Ireny cały film online

„Przysięga Ireny” to film pełen emocji, który porusza temat odwagi, poświęcenia i ludzkiej determinacji w obliczu bezwzględnej przemocy wojny. Wspaniale wyreżyserowany, z solidnym scenariuszem i znakomitymi aktorami, film ten przenosi widza w mroczną rzeczywistość okupowanej Europy, gdzie ludzka solidarność staje się jedyną iskrą nadziei.

Premiera kinowa w Polsce miała miejsce 19 kwietnia 2024 roku, zapraszając polskich widzów do zgłębienia tej poruszającej historii i uczczenia pamięci bohaterów tamtych dni. „Przysięga Ireny” to film, który pozostawi trwały ślad w sercach widzów i skłoni do refleksji nad ceną ludzkiej odwagi w obliczu największych wyzwań dziejowych.

Przysięga Ireny
Oryginalny tytuł Irena's Vow
Ocena IMDb 7.5 58 głosów
Udostępniono0

Podobne tytuły

Światłonoc
Przesilenie zimowe
Noc 12 października
W nich cała nadzieja
Biała odwaga
Pamięć
Chora na siebie
Duchy Inisherin
Asteroid City
Gran Turismo
Norwegian Dream
Ukryta sieć