What's happening?

Modern Overlay
Holy Spider

Holy Spider

Jul. 13, 2022Denmark118 Min.Not Rated
Twoja ocena: 0
8 1 głos

Opis

Gdzie obejrzeć cały film Holy Spider online?

„Holy Spider” to film, który wzbudza fascynację od pierwszych chwil swojej projekcji. Oparta na faktach opowieść, którą przedstawia, wciąga widza w mroczny świat współczesnego Iranu, pełen przemocy i opresji patriarchalnego systemu. Reżyserem tego niepokojącego thrillera jest Ali Abbasi, znany z nominowanej do Oscara produkcji „Granica”. „Holy Spider” to jednak zupełnie inny wymiar filmowej rzeczywistości, poruszający tematykę gniewu i buntu wobec panujących niesprawiedliwości.

Holy Spider CDA

Choć akcja rozgrywa się w Iranie, „Holy Spider” świadomie nawiązuje do klasyków amerykańskiego kina, takich jak „Taksówkarz” Martina Scorsese czy „Zodiak” Davida Finchera. Ten posępny i gęsty jak parna, miejska noc thriller, w sposób znakomity przenosi widza w świat pełen napięcia i niepokoju. Premiera filmu odbyła się w konkursie festiwalu w Cannes, gdzie Zar Amir Ebrahimi została uhonorowana nagrodą dla najlepszej aktorki za swoją rolę.

„Holy Spider” to nie tylko kolejny thriller, ale prawdziwe dzieło sztuki, które pozwala spojrzeć na świat oczami bohaterki, która z narażeniem własnego życia staje do walki z opresyjnym systemem. Zar Amir Ebrahimi wciela się w postać dziennikarki, która tropi seryjnego zabójcę pracownic seksualnych w świętym irańskim mieście Meszhed. To miasto stało się miejscem tragedii, gdzie brutalne morderstwa odbierają życie kobietom.

Holy Spider cały film online

Religijni przywódcy, policja i media nie tylko bagatelizują te zbrodnie, ale wręcz wyrażają cichy podziw dla sprawcy, który według nich „czyści” ulice z grzechu. Bohaterka staje więc nie tylko w obliczu bezwzględnego mordercy, ale także przeciwko systemowi, który bezwzględnie tłumi wszelkie przejawy oporu.

Film „Holy Spider” nie tylko wciąga widza w fabułę, ale także prowokuje do refleksji nad realiami współczesnego społeczeństwa, gdzie życie kobiet często nie jest traktowane z należytym szacunkiem. Świat, jaki przedstawia ten film, jest jak zastawiona na nie pajęczyna, z której trudno się wydostać.

Holy Spider 2022

Produkcja filmu była przedsięwzięciem międzynarodowym, z udziałem Danii, Niemiec, Szwecji, Francji, Jordanii oraz Włoch. To zespołowa praca wielu utalentowanych osób, która zaowocowała stworzeniem niezapomnianego obrazu, który porusza i wstrząsa swoją prawdziwością.

Premiera „Holy Spider” miała miejsce 22 maja 2022 roku, natomiast polska premiera kinowa odbyła się 3 marca 2023 roku. Od tamtej pory film ten zdobywa uznanie widzów i krytyków na całym świecie, stając się arcydziełem kina nie tylko irańskiego, ale światowego.

Holy Spider
Holy Spider
Holy Spider
Holy Spider
Holy Spider
Holy Spider
Holy Spider
Holy Spider
Holy Spider
Holy Spider
Oryginalny tytuł عنکبوت مقدس
Ocena IMDb 7.3 24,948 głosów
Ocena TMDb 7.303 320 głosów
Udostępniono0

Podobne tytuły

Bulion i inne namiętności
Mój pies Artur
Imperium światła
Kickboxer 3: Sztuka Walki
Pamięć
Heaven in Hell
Bob Marley: One Love
Lato, kiedy go zabrakło
Uśmiech losu
W głowie się nie mieści 2
Coś w wodzie
Oponent